Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zator. Pojechał po zakupy i ujął pijanego kierowcę

Mieszkaniec Piotrowic ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę. 53 – letni obywatel Ukrainy mając w organizmie 2,7 promila alkoholu wpadł gdy próbował wyjechać samochodem z parkingu przy centrum handlowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.11.2022) tuż po godzinie 14 na parkingu centrum handlowego przy ulicy Słowackiego w Zatorze. Mieszkaniec Piotrowic wracając z zakupami do swojego samochodu zwrócił uwagę na seata, którego kierowca wykonywał dziwne manewry podczas próby wyjazdu z parkingu. Mężczyzna podejrzewając, kierowca może być nietrzeźwy natychmiast podbiegł do pojazdu. Kiedy otworzył drzwi samochodu i wyczuł od kierowcy woń alkoholu natychmiast wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Następnie wezwał na miejsce Policje za pośrednictwem operatora numeru alarmowego 112.

Mundurowi podziękowali kierowcy za wzorową reakcję, a następnie przejęli nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego obywatela Ukrainy wykazało 2,7 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowanie za prawidłową reakcję.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 44 – letni mieszkaniec Piotrowic. Mężczyzna widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego nie dopuścił aby ten kontynuował jazdę. Dzięki takiej stanowczej postawie drogowy przestępca już wkrótce odpowie za swój karygodny czyn.


Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony