Współpraca z samorządami lokalnymi, instytucjami i stowarzyszeniami

Oświęcim. Wspólnie dla bezpieczeństwa. Komendant Powiatowy Policji podziękował Wójtom za wsparcie w zakupie sprzętu dla policjantów

W środę (29.11.2023) przed południem Wójt gminy Osiek pan Marek Jasiński oraz Wójt gminy Polanka Wielka pan Grzegorz Gałgan, gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Podczas spotkania insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, zaprezentował Wójtom sprzęt techniki policyjnej oraz techniki biurowej, a także podziękował włodarzom gmin za sfinansowanie jego zakupu.

Podczas spotkania Wójtowie przekazali, że zauważają i doceniają zaangażowanie policjantów w reagowanie na przypadki łamania prawa, jak również w niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują, a bezpieczeństwo mieszkańców i turystów jest sprawą priorytetową.
Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu podziękował za sfinansowanie zakup nowego sprzętu, co świadczy o bardzo  dobrej współpracy na rzecz bezpieczeństwa. Zapewnił, że nowy sprzęt zastąpi ten wysłużony i z całą pewnością usprawni codzienną służbę funkcjonariuszy, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W ramach łącznej kwoty 9 tysięcy złotych,  przekazanej przez gminę Osiek oraz gminę Polanka Wielka, zakupione zostały latarki policyjne z nakładkami, waga elektroniczna do ważenia dowodów rzeczowych, niszczarki oraz krzesła biurowe.

Powrót na górę strony