Współpraca z samorządami lokalnymi, instytucjami i stowarzyszeniami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Policjanci otrzymali nowy radiowóz Kia Ceed w nowych policyjnych barwach

Kia Ceed to nowy oznakowany radiowóz Komisariatu Policji w Kętach.  Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Kęty, które współfinansowały jego zakup. Druga część środków pochodziła z budżetu przeznaczonego na modernizację Policji.

W środę  (10.05.2023) w Komisariacie Policji w Kętach odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego radiowozu oznakowanego. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział pan Krzysztof Jan Klęczar Burmistrz Gminy Kęty wraz z zastępcą panem Marcinem Śliwą oraz Kapelan oświęcimskiego garnizonu Policji ksiądz Mariusz Kiszczak proboszcz Parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za przekazane wsparcie w kwocie 60 000 złotych na zakup nowego radiowozu. Podkreślił, że działanie to wskazuje, iż samorząd czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie.

Komendant Komisariatu Policji w Kętach podinspektor Artur Patyk w słowach podziękowania również podkreślił, że zakup nowego radiowozu wartego 149 690 złotych był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Kęty. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowy radiowóz w znacznej mierze usprawni ich działania.

Przedstawiciele gminy Kęty potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem. Następnie burmistrz przekazał kluczyki do radiowozu na ręce dzielnicowego aspiranta sztabowego Andrzeja Głowiaka.
Po przemówieniach zaprezentowano nowy radiowóz Kia Ceed z nowym bardziej widocznym oznakowaniem, zwiększoną liczba świateł led, napędzany benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i mocy prawie 160 koni mechanicznych.  

Powrót na górę strony