Pomagamy i Chronimy

Chełmek. Pomagamy i chronimy. Dzielnicowi ratowali seniora na którego wywrócił się regał.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chełmku pospieszyli z pomocą 85 – letniemu mieszkańcowi Chełmka na którego wywrócił się regał. W mieszkaniu przebywała niepełnosprawna żona seniora, która wezwała służby ratunkowe.
   
W niedzielę (19.06.2022) operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od niepełnosprawnej mieszkanki Chełmka dotyczące jej 85 – letniego męża którego przygniótł regał.  Najbliżej miejsca zamieszkania seniorów znajdowali się dzielnicowi. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres gdzie zastali zgłaszającą, poruszającą się na wózku inwalidzkim oraz jej męża leżącego na podłodze pod regałem.  Policjanci podnieśli i ustawili regał, po czym udzielili pierwszej pomocy seniorowi. Następnie wspólnie ze zgłaszającą monitorowali stan jego zdrowia do przyjazdu ratowników medycznych. Po badaniach przeprowadzonych przez  medyków okazało się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku 85 – latek nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, nie było więc potrzeby hospitalizacji.  W związku z powyższym policjanci o zdarzeniu powiadomili córkę starszych państwa, która przejęła nad nimi opiekę.

Policjanci żegnając się z seniorami życzyli im dobrego zdrowia, z kolei starsi państwo podziękowali za szybko udzieloną pomoc.

 

Powrót na górę strony