Komunikaty

6.05.2024 roku utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia, Brzezinki, Pław i Harmęż z uwagi na zabezpieczenie "Marsz Żywych"

Data publikacji 02.05.2024

W dniu 6 maja 2024 roku /poniedziałek/, na terenie Oświęcimia, Brzezinki i Harmęż, odbędzie się „Marsz Żywych 2024”, zorganizowany przez International March of the Living. Jego uczestnicy przejdą z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz do Auschwitz II - Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

W  dniu 6.05 br.,  zgodnie z decyzją zarządców dróg,  nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu wg poniższego harmonogramu, w przewidywanych godzinach:
- od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Więźniów Oświęcimia /od  Obozowej do  Legionów/;
- od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Leszczyńskiej oraz ulicy Męczeństwa Narodów;
- od godz. 8.00 do 15.00 na ulicy Ofiar Faszyzmu;

Dojazd do miejscowości Brzezinka z Oświęcimia możliwy będzie od ul. Śląskiej i Spacerowej w Babicach. Do miejscowości Harmęże, Pławy, Wola dojazd z Oświęcimia będzie się odbywał przez miejscowość Brzeszcze.
 

Należy również pamiętać, że może wystąpić również krótkotrwałe wstrzymanie ruchu na innych ulicach. W związku z powyższym kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast mieszkańców oraz kierowców, którzy będą musieli przejechać przez w/w miejscowości, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu.

Zapewniamy, że wszystkie służby biorące udział w zabezpieczeniu będą dokładać wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony