Bohaterowie w niebieskich mundurach

Chełmek. Policjanci uratowali życie 46 – latki w kryzysie emocjonalnym

Dzielnicowy oraz policjant Ogniwa Patrolowo  - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, ocalili życie 46 – letniej mieszkance Chełmka, która chciała targnąć się na własne życie.
W nocy z wtorku na środę (30.04/1.05.2024) o godzinie 1.30 z operatorem numeru alarmowego 112, skontaktowała się płacząca mieszkanka Chełmka. Z jej relacji wynikało, że znajduje się w kryzysie psychicznym i potrzebuje pilnej pomocy lekarskiej.  
Najbliżej miejsca zamieszkania 46 – latki znajdował się patrol z Komisariatu Policji w Chełmku, w składzie aspirant sztabowy Krystian Szostek oraz starszy posterunkowy Kacper Grocholski. Mieszkanie kobiety znajdowało się na drugim piętrze bloku mieszkalnego. Kiedy policjanci weszli do wnętrza okazało się, że kobieta stoi na krawędzi parapetu okna, niebezpiecznie przechylając się na zewnątrz. Mundurowi błyskawicznie podbiegli do niej, po czym  chwycili ją i wciągnęli do wnętrza mieszkania. Po przyjeździe karetki Pogotowia Ratunkowego oddali 46 – latkę  pod opiekę  ratowników  medycznych.

Jesteś w kryzysie emocjonalnym? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.
Na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych. Pomocą w sytuacjach kryzysowych służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl

Powrót na górę strony