Bohaterowie w niebieskich mundurach

Chełmek. Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji drogowej

Policjant z pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Chełmku w drodze na służbę, zatrzymał pijanego kierowcę. 27 – letni obywatel Mołdawii, chwilę wcześniej uciekł z miejsca kolizji drogowej. Za kierownicę auta wsiadł bez uprawnień i mając ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj (16.11.2023) tuż przed godziną 6 policjant jechał na służbę. Wjeżdżając na ulicę Oświęcimską w Chełmku zauważył, że znajdujący się przed nim samochód marki Alfa Romeo nie trzyma prostego toru jazdy, a ponadto posiada uszkodzenia karoserii. Podejrzewając, że za kierownicą pojazdu może znajdować się nietrzeźwy kierowca, natychmiast powiadomił oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji. Następnie, wyprzedził pojazd po czym zatrzymał swój samochód w poprzek drogi, uniemożliwiając alfie dalszą jazdę.  

Funkcjonariusz podbiegł do pojazdu, w którym znajdowali się dwie osoby. Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy poinformował go, że jest policjantem zostaje zatrzymany. Obok kierowcy znajdował się równie pijany pasażer. Chwilę później na miejscu zjawił się policyjny patrol z Komisariatu Policji w Chełmku. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwych, którymi okazali się dwaj obywatele Mołdawii: 27 – latek i jego 22 – letni znajomy. Policjanci przekazali koledze będącemu w drodze na służbę, że właśnie prowadzili poszukiwania tego pojazdu, którego kierowca uszkodził bramę wjazdową na jednej z ulic w miejscowości Bobrek, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 27 – latka wykazało 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Powrót na górę strony