Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Przeciszów. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży rozbójniczej
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze poszukują sprawcy, kradzieży rozbójniczej, na 77 – letnim mieszkańcu Przeciszowa. Łupem złodzieja padła biżuteria warta kilka tysięcy złotych.
-
Powiat oświęcimski. Akcja „Zima”. Interwencje wobec nietrzeźwych, którzy przesadzili z alkoholem
Policjanci pod opiekę pracowników Izby Wytrzeźwień lub pod opiekę rodziny oddali trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy lekceważąc własne życie i zdrowie, pomimo chłodu, zasnęli w miejscach publicznych. Podziękowania dla osób, które nie pozostawiły ich bez pomocy.
-
Zator. Wsiadł na rower po alkoholu oraz pomimo dwóch zakazów kierowania
-
Bobrek. Zarzuty dla sprawcy kradzieży infrastruktury kolejowej
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przedstawili zarzut uszkodzenia infrastruktury kolejowej, 47 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna został zatrzymany na usiłowaniu kradzieży przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
-
Kęty. Akcja „Zima”. Nocna interwencja wobec pijanej kobiety
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach pod opiekę pracowników Izby Wytrzeźwień oddali 73 – letnią mieszkankę Kęt. Kobieta, lekceważąc własne zdrowie i życie, w wyniku upojenia alkoholowego, zasnęła na chodniku. Znalazł ją mieszkaniec Kęt.
-
Powiat oświęcimski. „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”. 23 listopada - sprawdź światła pojazdu. Bezpłatnie!
-
Oświęcim. Ekspedientka sprzedawała nielegalną tytoniową kontrabandę
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego, w jednym ze sklepów odkryli schowek, w którym zabezpieczyli blisko 20 tysięcy papierosów oraz 7 kg tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. O sprzedaż nielegalnej kontrabandy podejrzana jest 49 – letnia ekspedientka.
-
KGP. Dzieciństwo bez Przemocy – finał ogólnopolskiej kampanii
-
Brzeszcze. Policjanci zatrzymali podejrzanego o propagowanie nazizmu
Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna jest podejrzany o propagowanie nazizmu.
-
Oświęcim. Policjanci postawili zarzut kradzieży złodziejce sklepowej
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji przedstawili zarzut kradzieży 38 – letniej mieszkance Chełmka. Funkcjonariusze odzyskali również kilkadziesiąt artykułów pochodzących z kradzieży sklepowych.
-
Oświęcim. 106. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Program uroczystości
Zaproszenie dla mieszkańców, gości oraz delegacji na obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości główne odbędą się 11 listopada w Święto Niepodległości. Wydarzenia towarzyszące rozpoczynają się kilka dni przed świętem, już 8 listopada, a zakończą 12 listopada.
-
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy Policji
-
KGP. Jesień nie sprzyja bezpieczeństwu pieszych
-
Gierałtowiczki. Komendant Komisariatu Policji w Kętach, wspólnie z mieszkańcem Głębowic, ujęli pijanego sprawcę kolizji drogowej
Komendant Komisariatu Policji w Kętach podinsp. Artur Patyk po służbie, wspólnie z mieszkańcem Głębowic, ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 64 – letni mieszkaniec Mysłowic wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W efekcie pijanego rajdu mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu.
-
Kęty. Podczas poszukiwań policjanci odnaleźli kobietę będącą w kryzysie emocjonalnym
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach odnaleźli, a następnie oddali pod opiekę ratowników medycznych 23 - letnią mieszkankę Kęt, będącą w kryzysie emocjonalnym.
-
KWP Kraków. Przygotowanie Małopolskiej Policji do zadań „ ZIMA 2024/2025”
-
Chełmek. Dzięki międzynarodowej współpracy Policji, Polka w kryzysie emocjonalnym uzyskała pomoc
Policjanci z Komisariatu Policji Chełmku otrzymali zgłoszenie, że 40 - latka mieszkająca w Anglii znajduje się w kryzysie emocjonalnym. Dzięki szybkiej reakcji rodziny oraz polskich i angielskich policjantów, kobieta w porę otrzymała pomoc.
-
Oświęcim. Nietrzeźwy złodziej samochodowy, doprowadził do kolizji parkingowej
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego 29 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież samochodu, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień , a także spowodowanie kolizji parkingowej. W niedzielę (3.11.2024) tuż przed godziną 15 oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Oświęcimia, że na parkingu przy ulicy Staffa w Oświęcimiu, znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który chwilę wcześniej, kierując samochodem marki Peugeot, uszkodził jeden z samochodów.