Finał Wojewódzki 45. Ogólnopolskiego turnieju BRD. Uczniowie z przeciszowskiej jedynki czwartą drużyną Małopolski

21 i 22 maja 2024 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim odbył się wojewódzki finał 45. Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego KWP  w Krakowie. Reprezentująca powiat oświęcimski drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 z Przeciszowa po zaciętej rywalizacji zajęła wysoką czwartą lokatę.

Przybyłych gości oraz zawodników powitała Pani Angelika Świerblewska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mikluszowicach. Oficjalnego otwarcia 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych dokonał Pan Jan Pająk – Wójt Gminy Drwinia.

W Turnieju udział wzięli uczniowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejskich – ze wszystkich powiatów województwa małopolskiego. W sumie wystartowały 22 - czteroosobowe drużyny  w kategorii grupy I - młodszej i 21 - trzyosobowych drużyn w kategorii grupy II - starszej.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje:
- test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań;
- jazda rowerem po torze przeszkód;
- jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego;
- udzielanie pierwszej pomocy

W klasyfikacji generalnej drużyna z przeciszowskiej jedynki w składzie: Filip Gliwa, Michał Panek, Maja Fuczek, pod opieką pani Małgorzaty Matyja, reprezentująca powiat oświęcimski w kategorii starszej, zajęła miejsce czwarte. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ropie, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu, natomiast miejsce trzecie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnawie Dolnej.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz propagowanie jazdy na rowerze.

Drużynie z przeciszowskiej jedynki oraz ich promotorce gratulujemy uzyskania bardzo dobrego wyniku, a także wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.