Aktualności

Przeciszów. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewypałów

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze przez dwie doby strzegli miejsca, w którym odnaleziono dwa niewypały. Niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej zabrali saperzy w celu neutralizacji.

We wtorek (30.04.2024) przed południem mieszkaniec Przeciszowa podczas prac rolnych na swoim polu ornym przy ulicy Stara Droga w Przeciszowie, znalazł dwa oblepione ziemią przedmioty, kształtem przypominające pociski.  Na miejsce niezwłocznie udał się policyjny pirotechnik, który określił, że są to pociski artyleryjskie o długości około 30 cm, które mogą stanowić zagrożenie. W związku powyższym powiadomiono  Centralny Ośrodek Koordynacji Rozminowywania. Miejsce znalezienia pocisków zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych, poprzez wystawienie całodobowego posterunku. W czwartek (2.05.2024) na miejsce przyjechali saperzy, którzy określili, że są to pociski z czasów II wojny światowej. Następnie zachowując zasady bezpieczeństwa zabrali je w celu neutralizacji.

Znalazłeś niewypał lub niewybuch? Dzwoń pod numer alarmowy 112.
Znalezionych przedmiotów przypominających amunicję pod żadnym pozorem nie wolno przenosić czy dotykać.  Miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O odnalezieniu niewybuchu czy niewypału należy jak najszybciej powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony