Aktualności

Oświęcim. Sprawca propagowania nazizmu już po zarzutach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 56 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który na jednym z banerów wyborczych namalował swastykę, a kilka innych uszkodził. Mężczyzna jest podejrzany o propagowanie nazizmu oraz zniszczenie mienia.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7.04.2024) policjanci patrolujacy rejon ulicy Zwycięctwa w Oświęcimiu, ujawnili kilka pomalowanych farbą banerów wyborczych. Na jednym z nich została ujawniona swastyka – symbol nazizmu. Kolejną swastykę policjanci ujawnili na budynku nieopodal zniszczonych banerów.

W efekcie podjętych intensywnych czynności przez policjantów pionu kryminalnego, w ciągu kilkunastu godzin ustalono, że związek z powyższymi zdarzeniami ma 56 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Wczoraj przed południem mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut propagowania nazizmu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Do Sądu zostanie również skierowany wniosek o ukaranie mężczyzny, w związku z wykroczeniem uszkodzenia pozostałych banerów.  

Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Z kolei za uszkodzenie banerów wyborczych grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony