Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Akcja „Zima”. Kolejne interwencje ratujące życie ludzkie.

W ostatnich dniach mieszkańcy powiatu oświęcimskiego dokonali kilku zgłoszeń, dotyczących osób bezdomnych, a także nietrzeźwych, którzy nie zdołali bezpiecznie wrócić do domu.

W piątek (19.01.2024) tuż przed godziną 20 pani Klaudia powiadomiła o mężczyźnie  będącym pod wpływem alkoholu, leżącym przy ulicy Osieckiej w Malcu. Okazało się, że jest to mieszkaniec gminy Kęty. Policjanci oddali go pod opiekę pracowników izby wytrzeźwień.

Tej samej nocy tuż przed godziną 23 policjanci otrzymali zgłoszenie od pana Krzysztofa, że w niezamieszkałym budynku przy ulicy Konopnickiej przebywa  bezdomny. Podczas penetracji budynku odnaleźli 45 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Zaproponowali mu przewiezienie do noclegowni, na co się zgodził.

W poniedziałek (22.01.2024) o godzinie 13.30 pracownice Oświęcimskiego Centrum Kultury powiadomiły, że na schodach przed wejściem do budynku siedzi nietrzeźwa kobieta, która ma problemy z poruszaniem się. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 32 - letnia mieszkanka powiatu chrzanowskiego. Została oddana pod opiekę rodziny.

Dzisiejszej nocy (22/23.01/2024) pani Daria powiadomiła o nietrzeźwym mężczyźnie, który wywrócił się na chodniku przy jednym z bloków na osiedlu Królickiego w Kętach. 40 – latek z urazem głowy, pod opieką ratowników medycznych trafił na leczenie do szpitala.
Podziękowania za prawidłową reakcję. Akcja „Zima”. Reaguj, gdy zagrożone jest ludzkie życie.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Apelujemy także o zwrócenie uwagi na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Być może potrzebują wsparcia i pomocy, zwłaszcza w okresie zimowym.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej oraz dzielnicowego. W pilnych przypadkach zgłoszenia należy dokonać dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony