Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Oświęcim. Trwa akcja krwiodawstwa „105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji”. Jesteś krwiodawcą Ty też możesz dołączyć.

W połowie stycznia br., rozpoczęła się akcja krwiodawstwa „105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji”.  Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w związku z obchodzoną w tym roku 105. rocznicą powstania Policji. Do akcji może dołączyć każdy krwiodawca. Oddając krew należy podać  numer akcji  - K105.

Wśród policjantów powiatu oświęcimskiego znajduje się duża grupa honorowych dawców krwi, którzy od wielu lat  regularnie oddają ten niezwykle cenny dar. W roku 2023 nasi funkcjonariusze na rzecz ofiar wypadków oraz chorych oddali już ponad 60 litrów krwi. Udzielając pomocy i ratując ludzkie życie zdają sobie sprawę, jak bardzo potrzebna jest krew. Oddając ten cenny dar nawiązują również do etosu policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji” o numerze K105,  będzie trwała do końca lipca br. W związku z powyższym zachęcamy krwiodawców do przyłączenia się  i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.

Pamiętaj.  Oddając krew lub szpik kostny oddajesz bezcenne dary,  które ratują ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony