Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Oświęcim. Trwa akcja krwiodawstwa „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji”. Jesteś krwiodawcą Ty też możesz dołączyć.

W połowie stycznia br., rozpoczęła się akcja krwiodawstwa „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji”.  Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w związku z obchodzoną w tym roku 104. rocznicą powstania Policji. W lutym oraz pierwszej połowie marca br. policjanci z powiatu oświęcimskiego oddali już ponad 7 litrów krwi. Do akcji może dołączyć każdy krwiodawca, który oddając krew poda numer akcji  - M243.

W ramach tej akcji w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Oświęcimiu pod opieką pielęgniarek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze regularnie oddają krew.  Pomagają w ten sposób ratować  życie ludzkie. Nawiązują w ten sposób do etosu policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny. Akcja „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji” o numerze M243,  będzie trwała do końca lipca br. W związku z powyższym zachęcamy krwiodawców do przyłączenia się  i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.

Pamiętaj.  Oddając krew lub szpik kostny oddajesz bezcenne dary,  które ratują ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony