Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Policjanci powiatu oświęcimskiego oddają krew w ramach akcji „103 Litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji”. Ty też możesz dołączyć do tej akcji krwiodawstwa.

W Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Oświęcimiu  pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze regularnie oddają krew w ramach  akcji „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji”.  Od początku roku policjanci oddali już ponad 13 litrów krwi.

Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w związku z obchodzoną w tym roku 103. rocznicą powstania Policji. Do akcji może dołączyć każdy krwiodawca, który oddając krew poda numer akcji M103.

Oddając ten bezcenny dar mundurowi pomagają ratować  życie ludzkie, nawiązując w ten sposób do etosu  policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny. Akcja „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” o numerze M103,   będzie trwała do końca lipca 2022.

W związku z powyższym policjanci zachęcają  mieszkańców powiatu oświęcimskiego do przyłączenia się i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.

Pamiętaj.  Oddając krew oddajesz bezcenny dar,  który ratuje ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony