Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Oświęcim. Akcja krwiodawstwa „Policyjna krew - zawsze na posterunku”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych komisariatów Policji zainicjowali  nową akcję krwiodawstwa „Policyjna krew – zawsze na posterunku”. Nazwa akcji nawiązuje do 100. rocznicy utworzenia Posterunku Policji Państwowej
w Oświęcimiu, którą oświęcimska Policja będzie obchodziła w przyszłym roku.

W dniu 11 września 2019 policyjni krwiodawcy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali  krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.  

Oddając ten bezcenny dar,  mundurowi chcieli oddać hołd przedwojennym oświęcimskim policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny, a także podziękować mieszkańcom powiatu oświęcimskiego, władzom powiatu oraz władzom lokalnych samorządów za ufundowanie Sztandaru dla oświęcimskiej Policji. Uroczystość przekazania tego wyjątkowego daru odbędzie się w dniu 27 września 2019 przed Oświęcimskim Centrum Kultury i będzie poprzedzona mszą świętą w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu.

 

 

Powrót na górę strony