Działania

Oświęcim. Samotna seniorka potrzebowała pilnej pomocy medycznej

Dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji podjął pilną interwencję na zgłoszenie mieszkańców osiedla Zasole w Oświęcimiu zaniepokojonych losem 68 – letniej seniorki. Okazało się, że kobieta zasłabła w swoim mieszkaniu i nie była w stanie wezwać pomocy.    
We wtorek (13.02.2024) przed południem dzielnicowy przeprowadzał obchód rejonu służbowego. Tuż po godzinie 12 na jego telefon służbowy zadzwonił jeden z mieszkańców, który poprosił aby pilnie przyszedł do bloku, ponieważ mieszkańcy są zaniepokojeni losem samotnie mieszkającej sąsiadki, z którą nie ma kontaktu. Policjant w kilka chwil był na miejscu. W rozmowie z sąsiadami potwierdził, że 68 – latka nie otwiera, a także nie słychać żadnych odgłosów dochodzących z jej mieszkania. W związku z powyższym na miejsce została wezwana Straż Pożarna. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania. W jednym z pomieszczeń odnaleziono przytomną, lecz bardzo osłabioną seniorkę. Leżała na podłodze. Kobieta nie potrafiła powiedzieć, co się stało i od jakiego czasu znajduje się w takim stanie. W związku z powyższym pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala.


Podziękowania za prawidłową reakcję.
Podziękowania za czujność i prawidłową reakcję należą się sąsiadom, którzy zaniepokojeni losem sąsiadki wezwali pomoc. Dzięki zgłoszeniu kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
Mając na względzie dobro samotnie mieszkających osób starszych lub osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, policjanci apelują o zwrócenie uwagi czy nie potrzebują wsparcia i pomocy.  By pomóc wystarczy jeden telefon do pracowników socjalnych, a w pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.   

Powrót na górę strony