Działania

Oświęcim. Akcja „Zima”. Chory i zziębnięty mężczyzna dzięki dzielnicowemu trafił do szpitala

Dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji podczas obchodu rejonu służbowego dostrzegł mężczyznę ubranego nieadekwatnie do pory roku. Okazało się, że 20 – latek był chory, zziębnięty i potrzebował pomocy medycznej.

W środę (27.12.2023) po południu jeden z oświęcimskich dzielnicowych, podczas obchodu rejonu służbowego zauważył, że na ławce przed blokiem siedzi młody mężczyzna ubrany w koszulkę z krótkim rękawem i spodnie.  Odzież była nieadekwatna do pory roku, więc dzielnicowy podszedł mężczyzny z zapytaniem czy potrzebuje pomocy. Okazało się, że 20 – latek,  źle się czuje i potrzebuje pomocy medycznej. Dzielnicowy na miejsce wezwał Karetkę Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadził mężczyznę do ogrzewanej klatki schodowej, gdzie razem oczekiwali na przyjazd Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni widząc stan mężczyzny podjęli decyzję o przewiezieniu go na badania do szpitala.

W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.  

Powrót na górę strony