Działania

Oświęcim. Pospieszyli z pomocą chorej seniorce

Mieszkańcy Oświęcimia oraz dzielnicowy udzielili pierwszej pomocy kobiecie z epilepsją. Z kolei pomocy medycznej udzielił lekarz idący do pracy.

Wczoraj (23.01.2023) tuż po godzinie 15 oświęcimski dzielnicowy jadąc autobusem miejskim na swój rejon służbowy zauważył, że  na chodniku przy skrzyżowaniu ulicy Wysokie Brzegi z ulicą Dąbrowskiego w Oświęcimiu, znajduje się grupa ludzi pochylających się nad kobietą. Mundurowy chcąc ustalić co się stało i czy jest potrzebna pomoc poprosił aby kierowca zatrzymał autobus i otworzył drzwi. Następnie dzielnicowy skierował się w stronę grupy osób. Podczas udzielania pierwszej pomocy uzyskał informację, że dziwne zachowanie kobiety zauważyła jedna z mieszkanek Oświęcimia. Z jej relacji wynikało, że seniorka pomimo chłodu oraz padającego deszczu usiadła na  betonowym murku, po czym dostała ataku epilepsji. Wtedy oświęcimianka wezwała Pogotowie Ratunkowe. Po chwili w pomoc seniorce włączył się również lekarz, który właśnie zmierzał do pracy w oświęcimskim szpitalu. Spod opieki interweniujących 72 – letnia mieszkanka Oświęcimia, trafiła pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli ją na leczenie do szpitala.

Na podziękowania zasługuje pani Beata oraz wszystkie osoby, które włączyły się w udzielenie pomocy 72 – latce.

Widzisz? Reaguj. Twoja spostrzegawczość może uratować życie.
Nieracjonalne zachowanie człowieka zawsze powinno wzbudzić nasze zainteresowanie. Wystarczy zapytać czy pomoc jest potrzebna, a kiedy to potwierdzimy lub osoba jest nieprzytomna, należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi rodzaj i miejsce zdarzenia, liczbę osób poszkodowanych oraz ich stan, a następnie odpowiadać na pytania operatora, który będzie ustalał jaki rodzaj pomocy jest potrzebny. W przypadku zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka operator połączy z ratownikiem medycznym, który podpowie jak udzielić pierwszej pomocy.

Powrót na górę strony