Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Pijany kierowca wpadł w ręce dzielnicowych

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 42 – letniego  mieszkańca Kęt podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca wsiadł za kierownicę renault mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.
Wczoraj (20.10.2022)  po południu dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli, że jadący ulicą Krótką w Kętach samochód marki Renault nie trzyma prostego toru jazdy. W związku z tym natychmiast dali kierującemu  sygnał do zatrzymania się.   Kiedy tylko mężczyzna uchylił okno w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 42 – letniego mieszkańca Ket wykazało 2,6 promila alkoholu.  Mężczyzna  został zatrzymany i trafiła do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony