Działania

Oświęcim. Pseudografficiarze wpadli na gorącym uczynku

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji dzięki prawidłowej reakcji mieszkańca Oświęcimia  błyskawicznie zatrzymali dwóch pseudografficiarzy. Sprawcy farbą w sprayu pomalowali ściany rozdzielni prądu oraz budynku gospodarczego miejskiej elektrociepłowni.

W ubiegły piątek (30.09.2022)  tuż po godzinie 14 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące dwóch młodych  mężczyzn, którzy przy użyciu farb w sprayu nanoszą napisy na ścianę pomieszczenia rozdzielni prądu na Osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu. Najbliżej miejsca zdarzenia znajdowali się dzielnicowi. Policjanci szybko zlokalizowali miejsce działalności chuliganów, a następnie posiadając rysopisy zatrzymali ich w rejonie ulicy Zatorskiej. Byli to mieszkańcy Oświęcimia w wieku 20 i 22 – lat. Na rękach mieli ślady po farbie, a pojemniki z farbami chowali pod kurtkami. Farby były w kolorach odpowiadających kolorom napisów znajdujących się na ścianach pomieszczeń rozdzielni prądu, a także na budynku gospodarczym miejskiej elektrociepłowni.  

W związku z popełnionymi wykroczeniami wobec mężczyzn zostało wszczęte postępowanie. Materiały spraw zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskami o ukaranie.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie oraz czujność zasługuje 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Widząc dewastację mienia natychmiast powiadomił Policję. Dzięki jego prawidłowej postawie sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Widzisz? Reaguj.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony