Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Laskowa. Kolizja drogowa. Sprawca zasnął za kierownicą. Miał sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Dziś rano  (23.05.2023) o godzinie 6.45 służby ratunkowe interweniowały w Laskowej na ulicy Nadrzecznej gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca kolizji zasnął prowadząc pojazd. Miał sądownie orzeczony zakaz kierowania

W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 43 – letni Obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Volkswagen zasnął prowadząc pojazd w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas gdzie uderzył samochód marki Renault, którym kierowała 49 – letnia mieszkanka gminy Zator. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca kolizji w chwili zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został na niego nałożony mandat i punkty karne. O wiele poważniejsze konsekwencje grożą mu jednak za złamanie orzeczonego  w 2020 roku zakazu kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.
Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć objawów zmęczenia.
Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Powrót na górę strony