Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Dwa potrącenia pieszych na przejściach. Policjanci apelują do kierowców o większą koncentrację podczas jazdy.

Wczoraj (08.12.2022) po południu w Oświęcimiu doszło do dwóch potrąceń pieszych przechodzących przez przejścia dla pieszych.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 16.30 na ulicy Tysiąclecia.  Jak ustalili policjanci  36 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego kierując samochodem marki Fiat na przejściu dla pieszych potrącił 12 – letniego chłopca. Małoletni został przewieziony na badania do szpitala. Stwierdzono u niego jedynie potłuczenia.

Nieco ponad godzinę później służby ratunkowe interweniowały na ulicy Dąbrowskiego gdzie również doszło do potrącenia pieszego na pasach. W trakcie czynności policjanci  ustalili,  że 20 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Rover na przejściu dla pieszych potrącił 20  – letniego obywatela Niemiec. Pieszy został przewieziony na badania do szpitala. Stwierdzono u niego jedynie potłuczenia.

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację. Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

 

Powrót na górę strony