Wypadki drogowe. Policjanci apelują ...

Oświęcim. Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 46 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 0,6 promila alkoholu, a także pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Do kolizji drogowej doszło wczoraj (29.06.2022) o godzinie 17.30 na ulicy Wysokie Brzegi w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli ruchu drogowego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego kierując samochodem marki Peugeot podczas cofania uderzył w samochód marki Lexsus, którym kierowała 39 – letnia mieszkanka Krakowa.  Badanie stanu trzeźwości 46 – latka wykazało 0,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego samochód nie posiada aktualnych badań stanu technicznego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powrót na górę strony