Speed w akcji

Jawiszowice. Drogowy przestępca wpadł na wykroczeniach. Jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który prowadził pojazd będąc pod wpływem dwóch środków odurzających. 23 – latek jest również podejrzany o posiadanie marihuany. Wpadł, bo nie zwracał uwagi na znaki drogowe.  

We wtorek (28.03.2023) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. Tuż po godzinie 19 na ulicy Bielańskiej w Jawiszowicach  do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Seat, którego kierowca przekroczył prędkość jadąc 75km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Zlekceważył również znak „stop” przed skrzyżowaniem. Za kierownicą auta siedział 23  – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia policjantów potwierdził tester narkotykowy. W ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy oraz THC. Natomiast badanie alkosensorem w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili woreczek z suszem roślinnym, plastikowe opakowanie po kremie, w którym znajdowała się niewielka ilość suszu, a także kruszarkę. 23 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że jest to marihuana.

W związku z popełnionymi wykroczeniami do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 23 - latka. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony