Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmek. Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego wykonywali czynności związane z kolizją drogową. 30 – letni obywatel Gruzji, który kierował pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia. W chili zatrzymania był nietrzeźwy.

W niedzielę (30.04.2023) o godzinie 16.30 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez mieszkankę gminy Chełmek o samochodzie marki Dacia, który jadąc z dużą prędkością ulicą Oświęcimską w Gorzowie wypadł z jezdni po czym wjechał w zarośla. Jak wynikało z relacji zgłaszającej mężczyzna i kobieta, którzy podróżowali pojazdem uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci posiadając ich rysopisy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach osoby pasujące do opisu na terenie Chełmka zauważył jeden z patroli.  Podczas legitymowania okazało się, że są to obcokrajowcy: 30 – letni obywatel Gruzji oraz 39 – letnia obywatelka Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,90 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem, że w takim stanie prowadził samochód został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie kilkakrotnie, w określonych odstępach czasu policjanci przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
 

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.   

Powrót na górę strony