Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciszów. Policjanci promowali akcję zbierania plastikowych nakrętek, zainicjowaną przez strażaków ochotników

Przed Strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie w piątek (14.05.2021) stanął nakrętkowy wóz strażacki. W promocji tej wyjątkowej inicjatywy na rzecz zbiórki funduszów na leczenie chorych dzieci, strażaków wsparli koledzy z oświęcimskiej drogówki.

Wyjątkowy wóz został zaprojektowany przez Rafała Madeja Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie. Wrzucenie nakrętek do środka spowoduje, że w wozie włączą się sygnały świetlne i dźwiękowe. Patronat nad wozem objęła fundacja Warto żyć dla Kogoś z oddziałem w Tychach. 

Pomagasz choremu dziecku, chroniąc przy tym przyrodę.

Przez zbieranie nakrętek możemy pomóc chorym dzieciom,  a ponadto mamy wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Odkręcone nakrętki z butelek i pojemników,  poprzez recykling zostaną przetworzone na nowe produkty.

Strażacy i policjanci zachęcają wszystkich mieszkańców do regularnej segregacji odpadów i zbierania plastikowych zakrętek, wieczek i pokrywek. Następnie należy je wrzucić do specjalnych pojemników, takich jak przeciszowski nakrętkowy wóz strażacki, pojemników w kształcie oktagonu z naklejonym sercem, przygotowanych przez przedstawicieli fundacji Pozytywni, czy też pojemników w kształcie serca ufundowanych przez mieszkańców różnych miejscowości z inicjatywy Pani Agnieszki Szczerbowskiej.

 

Powrót na górę strony