Ważne zabezpieczenia prewencyjne

Oświęcim. Zabezpieczenie rozgrywek o Puchar Polski w Hokeju na lodzie

W ubiegłym tygodniu (28 - 30.12. 2022) w Hali Lodowej w Oświęcimiu, cztery najlepsze drużyny hokejowe walczyły o trofeum jakim był Puchar Polski w hokeju na lodzie mężczyzn. W czasie tej masowej imprezy sportowej bezpieczeństwo na terenie lodowiska zapewniała służba ochrony, natomiast o bezpieczeństwo na terenie miasta dbali policjanci.

Widowisko sportowe, którego organizatorem był Oświęcimski Sport S. A. przyciągnęło kilka tysięcy miłośników hokeja na lodzie.O Puchar Polski w hokeju na lodzie mężczyzn rywalizowały ze sobą drużyny: Re-plast Unia Oświęcim, GKS Tychy, GKS Katowice oraz Comarch Cracovia. Na tafli lodowiska w ciągu trzech dni rozegrano trzy mecze. Ze względu na duże zainteresowanie kibiców w/w drużyn, wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku.

Zabezpieczenie prewencyjne miasta, podczas imprezy sportowej, w której bierze udział tak duża liczba kibiców zawsze stawia przed służbami niezwykle odpowiedzialne zadanie. Poprzedzone jest ono rzetelnym przygotowaniem planów i koordynacją działań wszystkich służb w tym Policji z różnych jednostek, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego we współpracy ze służbą ochrony organizatora wydarzenia.

Policjanci po odprawie do zabezpieczenia objęli swoje posterunki w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokarów z kibicami. Błyskawicznie reagowali na występujące utrudnienia i zagrożenia w ruchu drogowym, a także byli gotowi podjąć szybkie i zdecydowane działania w przypadku wystąpienia zakłócenia ładu i porządku.

Zabezpieczenie „Pucharu Polski” przebiegło bez większych wydarzeń. Jedynie w pierwszym dniu rozgrywek służba ochrony interweniowała na jednym z sektorów hali lodowej, aby nie dopuścić do konfrontacji pomiędzy kibicami dwóch rywalizujących w tym czasie drużyn.
Po zakończeniu zabezpieczenia dowódcy podziękowali funkcjonariuszom oraz wszystkim służbom biorącym udział w działaniach za włożone zaangażowanie w realizację powierzonych zadań. Podkreślali również, że podjęte przez nich działania były w pełni profesjonalne i przyczyniły się do bezpiecznego przebiegu sportowego wydarzenia.

 

 

Powrót na górę strony