Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciszów. Policjanci promowali bezpieczeństwo wśród uczestników XIX Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Statków i Okrętów Naviga Klas „C”.

W dniach od 13 – 15 września 2019 w Przeciszowie  odbywały dwa ogólnopolskie konkursy  Modeli Kartonowych: XIX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych oraz IV Ogólnopolski Konkurs Statków i Okrętów Naviga Klas „C”.  Organizatorem konkursów był Urząd Gminy w Przeciszowie, Klub Modelarski Orzeł z Przeciszowa oraz Gminna Biblioteka w Przeciszowie.

W obu konkursach wzięło udział kilkuset modelarzy, wystawców i pasjonatów  modeli kartonowych  z kraju oraz zagranicy. W tym roku w konkursie wystawiono blisko 500 modeli kartonowych: pojazdów cywilnych i wojskowych, samolotów, okrętów, żaglowców, statków podwodnych, rakiet, robotów, rycerzy,  zwierząt oraz architektury zabytkowej i  współczesnej.  Ponadto uczestnicy mogli podziwiać wystawę Tomasza Króla z Rzeszowa, artysty malarza, grafika komputerowego pn. :  „Wielka Wojna i Niepodległość”.

Modelarze walczyli m. in. o puchary:  Publiczności, Wójta Gminy Przeciszów, Posła na Sejm Marka Sowy, Prezesa Portu Lotniczego w Balicach, Starosty Powiatu Oświęcimskiego  oraz Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.   

Puchar Publiczności za najlepszy model konkursu  zdobył Zbigniew Kwiatkowski za model IJN Yukikaze. Puchar Posła na Sejm RP - Marka Sowy za najlepszy model konkursu  otrzymał Piotr Ulman za model parowozu PT-47.  Puchar Prezesa Portu Lotniczego w Balicach otrzymał Robert Kołodziejski za model RWD-6.  Puchar Starosty Powiatowego zdobył Tomasz Weremko za model Sao Gabriel. Natomiast główny puchar  konkursu, czyli Puchar Wójta Gminy Przeciszów zdobył Jacek Małkowski za model katedry we Fromborku.

Z kolei puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu za najlepszy model pojazdu bojowego w kategorii junior  zdobył 15 – letni Maksymilian Moś z Bielska – Białej  z klubu modelarskiego Samuraj w Bestwienie woj. śląskie za model radiowozu policyjnego Kia Ceed.  Z uwagi na fakt, iż laureat nie dotarł na galę finałową mł. insp. Urszula Martyniuk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu za pośrednictwem organizatorów zaprosiła laureata na wręczenie pucharu do oświęcimskiej Komendy Policji.

Podczas niedzielnej Gali Finałowej odwiedzający wystawę oraz uczestnicy konkursu na specjalnych stoiskach przygotowanych przez Policję i Straż Pożarną  mogli obejrzeć sprzęt służbowy oraz pojazdy służb ratunkowych.  Dzieci i młodzież chętnie przymierzały  elementy umundurowania, akcesoria policyjne , a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia. Ponadto na stoisku  dzielnicowy przybliżył  zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa . Zaprezentowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Ponadto opowiedział o roli dzielnicowego i jego zadaniach na rzecz społeczeństwa, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.  Funkcjonariusze wśród uczestników imprezy promowali również zawód policjanta.

Powrót na górę strony