Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brzeszcze. Akcja „Zima”. Nietrzeźwy mężczyzna stoczył się z wału przeciwpowodziowego. Dostrzegł go senior i wezwał służby ratunkowe.

Data publikacji 19.01.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz 80 – letni mieszkaniec Brzeszcz udzielili pomocy nietrzeźwemu, wychłodzonemu mężczyźnie. Jak się później okazało 50 – latek stoczył się z wału przeciwpowodziowego przy rzece Wiśle, doznając złamania szczęki.

Wczoraj (18.01.2023) tuż po godzinie 15 operator numeru alarmowego 112 odebrał telefon od 80 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który powiadomił, że podczas spaceru z psem zauważył leżącego w błocie u podnóża wału rzeki Wisły, nietrzeźwego mężczyznę. Na miejsce natychmiast podjechał jeden z policyjnych patroli. Policjanci podziękowali seniorowi za zgłoszenie. Z uwagi, że nietrzeźwy był wychłodzony okryli go kocem termicznym i umieścili w radiowozie. Ustalili, że jest to 50 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 alkoholu. W związku z faktem, iż mężczyzna uskarżał się na ból w okolicy szczęki, mundurowi przewieźli go do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku upadku z wału doznał złamania szczęki.
Podziękowania za bardzo dobrą reakcję na zdarzenie.
Za prawidłową reakcję bardzo dziękujemy panu Władysławowi z Brzeszcz.  Widząc sytuację mogącą zagrozić życiu człowieka, nie pozostawił mężczyzny bez pomocy.

Nie daj zamarznąć. Powiadom służby.
W dalszym ciągu apelujemy o reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.
 
Apelujemy również do mieszkańców,  aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Być może potrzebują oni wsparcia i pomocy.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub dzielnicowego.

 

Powrót na górę strony