Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Oświęcim. Pomogła choremu mężczyźnie. Policjanci przewieźli go do szpitala.

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji pod opiekę lekarzy oddali 57 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Zdezorientowanego mężczyznę leczącego na ławce zauważyła młoda mieszkanka Oświęcimia.

W czwartek (7.03.2024) o godzinie 16.35 operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie od młodej mieszkanki Oświęcimia o mężczyźnie, który leży na ławce przy ulicy Wysokie Brzegi w Oświęcimiu. Z relacji zgłaszającej wynikało również, że mężczyzna jest zdezorientowany, zagubiony, a także ma ból kręgosłupa.

Na miejsce udał się jeden z patroli. Mundurowi podziękowali zgłaszającej za prawidłową reakcję oraz zaopiekowanie się mężczyzną. Następnie ustalili, że jest to 57 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. W związku z  faktem, iż potrzebował on pomocy medycznej przewieźli go do pobliskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie pozostał na konsultacji.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje pani Aleksandra z Oświęcimia, która udzieliła pomocy choremu mężczyźnie i powiadomiła służby.

 

Widzisz? Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie lub zdrowie

W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony