Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Osiek. Informacje od świadków bezcenne w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.01.2024) tuż po godzinie 23 operator numeru alarmowego 112 otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące dziwnych manewrów drogowych wykonywanych przez kierowcę samochodu marki Toyota. Z relacji zgłaszających wynikało, że  toyota zmierza w kierunku Osieka. Informacja natychmiast trafiła do policjantów, którzy znajdowali się najbliżej wskazanej miejscowości. Poszukiwany pojazd dostrzegli na ulicy Głównej w Osieku. Natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy toyota zjechała na pobocze, mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział będący pod wpływem alkoholu 32 – letni mieszkaniec Osieka. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu,  w związku z tym do ekspertyzy została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.


Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie należą się dwóm kierowcom.  Podejrzewając, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwa osoba natychmiast powiadomili służby.  W ten sposób przyczynili się do wyeliminowania drogowego przestępcy.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.
Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość,  ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa zawsze należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony