Aktualności

Chełmek. Nietrzeźwy 18 – latek doprowadził do kolizji drogowej. Nie miał prawa jazdy.

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku z rąk poszkodowanego kierowcy i jego znajomych, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 18 – latek wsiadł za kierownicę auta po alkoholu, nie mając uprawnień do kierowania.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17.09.2023), tuż po godzinie 23,  operator numeru alarmowego 112,  otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Jagiellońskiej w Chełmku.

Na miejsce pojechał jeden z patroli. Mundurowi przejęli nietrzeźwego 18 – letniego mieszkańca Chełmka. Z relacji zgłaszających wynikało, że przebywali oni na terenie jednej z posesji, gdy usłyszeli huk dobiegający od strony ulicy. Kiedy wybiegli przed posesję zauważyli, że stojący przy ogrodzeniu volkswagen został uszkodzony przez inny samochód, którego  kierowca odjeżdża z miejsca zdarzenia. Natychmiast zaczęli ścigać peugeota. Ujęli kierowcę na ulicy Batorego.

Policjanci ustalili, że sprawca kolizji nie miał uprawnień do kierowania, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu. Nastolatek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

 

Powrót na górę strony