Ważne dla seniora

Gmina Brzeszcze. Poszukiwane oszustki okradły seniorkę. Weszły do mieszkania pod legendą zbiórki używanej odzieży.

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach poszukują dwóch kobiet, które okradły 80 – letnią mieszkankę Jawiszowic. Oszustki chciały wejść do domu seniorki pod pozorem zbiórki odzieży używanej. Kiedy starsza pani odmówiła złodziejki poprosiły ją o szklankę wody po czym ją okradły.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.03.2021) tuż po godzinie 15.00 w Jawiszowicach na ulicy Jana Pawła II. Do domu, w którym mieszkała 80 – latka przyszły dwie kobiety informując seniorkę, że zbierają odzież używaną na cele jednej z fundacji charytatywnych. Seniorka stwierdziła, że nie ma odzieży, którą mogłaby przekazać, więc kobiety poprosiły ją o szklankę wody. Kiedy seniorka poszła po wodę najprawdopodobniej jedna z kobiet przeszukała pokoje kradnąc kilkaset złotych. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania złodziejek na terenie Brzeszcz, jednakże na razie nie natrafiono na ich ślad. O kontakt z policjantami z Brzeszcz proszone są osoby, które wczoraj na ulicy Jana Pawła II w Jawiszowicach zauważyły dwie kobiety chodzące od posesji do posesji i mogą pomóc w ich zidentyfikowaniu.

Rysopis pierwszej podejrzanej: wiek ok. 30 – 40 lat, cera śniada, włosy czarne, ubrana na czarno.  
Rysopis drugiej podejrzanej: sylwetka otyła, cera śniada, włosy czarne, ubrana w zieloną kurtkę.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi.

Apelujemy,  zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania. Natomiast pozostałych mieszkańców prosimy o reagowanie w przypadku zauważenia osób chodzących od domu do domu. Ostrzeżenia należy również przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia, a przede wszystkim potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach.

  • Gwiazda policyjna z napisem Policja Brzeszcze