Aktualności

 • Akcja „Bezpieczne Wakacje 2016” w powiecie oświęcimskim
  2016-06-23
  Policjanci, jak co roku od końca czerwca do końca sierpnia przeprowadzą akcję pod nazwą ”Bezpieczne wakacje”. W jej ramach zaplanowane zostały różnorodne działania prewencyjne, profilaktyczne, informacyjne i kontrolne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz...
  więcej
 • Zator. Mieszkańcy Przeciszowa stanowczo zareagowali i powiadomili Policję widząc przemoc
  2016-06-23
  Dzięki prawidłowej reakcji mieszkańców Przeciszowa pow. oświęcimski, ujawniona została przemoc w rodzinie, którą zastosował 46 - letni mieszkaniec Skawiny wobec swojej konkubiny i jej dziecka.  
  Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę po południu,  kiedy mieszkańcy Przeciszowa zaalarmowali Policję...
  więcej
 • Oświęcim. Libiąż. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1200 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy
  2016-06-22
  Oświęcimscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, kontynuując sprawę zatrzymanego w trakcie kontroli drogowej 41 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, współpracując z policjantami z Komisariatu Policji w Libiążu,  zabezpieczyli drugą partię nielegalnego, tytoniowego towaru. 
  Do...
  więcej
 • Zator. Policjanci zlikwidowali leśną uprawę marihuany
  2016-06-22
  Policjanci z zatorskiego komisariatu Policji ujawnili leśną uprawę konopi indyjskich. Dzięki operacyjnej pracy funkcjonariuszy, która doprowadziła do zlikwidowania tej uprawy, na czarny rynek nie trafi ponad kilogram narkotyku.
  Do ujawnienia nielegalnej uprawy doszło w piątkowe południe  w jednym z...
  więcej
 • Grojec. Młody kierowca fiata stracił prawo jazdy na trzy miesiące
  2016-06-21
  W nocy z 18/19 czerwca 2016 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 18 – letniemu mieszkańcowi Osieka, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. 
  Do zdarzenia doszło w Grojcu, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godzinie 1.30 na ulicy Beskidzkiej...
  więcej
 • Babice. Policjanci przechwycili kolejną, tytoniową kontrabandę
  2016-06-21
  Policjanci oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 41– letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który przewoził kilkanaście tysięcy papierosów oraz worek foliowy z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Posiadacz nielegalnej kontrabandy wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej.
  Do...
  więcej
 • Kęty. „Bezpieczny Przedszkolak 2016” - ścieżka profilaktyczno - edukacyjna dla najmłodszych
  2016-06-21
  W ubiegłym tygodniu w Domu Kultury w Kętach odbyła się XI edycja imprezy profilaktyczno – edukacyjnej pn. „Bezpieczny Przedszkolak”.  Wzięło w niej udział około 420 dzieci z 13 publicznych i niepublicznych przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Kęty, a jej celem było uświadomienie...
  więcej
 • Powiat oświęcimski. Policjanci strzegli bezpieczeństwa mieszkańców i dbali o ład i porządek w rejonach, gdzie odbywały się imprezy
  2016-06-20
  W dniach 17 – 19 czerwca br. na terenie powiatu oświęcimskiego odbyło się wiele festynów, pikników i rajdów rowerowych oraz trzydniowa  impreza masowa pn. Life Festival Oświęcim 2016, na którą do Oświęcimia przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób z kraju i zagranicy.
  Tego rodzaju wydarzenia zawsze...
  więcej
 • Oświęcim. Wpadł podczas usiłowania włamania do samochodu
  2016-06-17
  W nocy z 15/16 czerwca 2016 w Oświęcimiu policjanci, dzięki wzorowej reakcji czujnego mieszkańca Oświęcimia,  zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Śląska, podejrzanego o usiłowanie włamania do samochodu.
  Do zdarzenia doszło o godzinie 23:30,   kiedy dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał...
  więcej
 • Oświęcim. Błyskawiczne zatrzymanie sprawcy uszkodzenia „maluszka”
  2016-06-17
  W dniu 15 czerwca 2016 w Oświęcimiu policjanci zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Dankowic, który dokonał uszkodzenia fiacika.
  Do zdarzenia doszło  wczoraj tuż przed godziną 17.00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki  Oświęcimia dotyczące wybicia szyby i uszkodzenia karoserii w jej...
  więcej
 • Kęty. Sprawca usiłowania rozboju odpowie w warunkach recydywy
  2016-06-17
  Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali, a następnie postawili zarzuty usiłowania rozboju 26  – letniemu mieszkańcowi Bulowic. Mężczyzna usiłował zabrać nastolatkowi telefon komórkowy i pieniądze. Zatrzymany za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.
  O zdarzeniu kęckich...
  więcej
 • Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
  2016-06-15  Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych...
  więcej
 • Nietrzeźwy dziadek prowadził wózek z roczną wnuczką
  2016-06-15
  Oświęcimscy policjanci wszczęli postępowanie wobec 54 – letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego  o stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka. Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu prowadził wózek w którym znajdowała się jego roczna wnuczka.
  Do zdarzenia doszło w niedzielne...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu