Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu podziękował za wzorową postawę obywatelską

Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu podziękował za wzorową postawę obywatelską

W dniu 18 lipca 2016 roku Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu mł. insp. Robert Chowaniec,  uroczyście podziękował Panu Kamilowi oraz Pani Justynie, a za jej pośrednictwem siostrze Ewelinie, za wzorową postawę obywatelską, którą wykazali się ujmując nietrzeźwego sprawcę kolizji.

Komendant podkreślił, że dzięki ich rozsądkowi, szybkości działania i odwadze,  kierowca został w porę wyeliminowany z drogi i nie uniknie odpowiedzialności za czyny, których się dopuścił.  Podczas spotkania młodym i niezwykle skromnym bohaterom, Komendant wręczył listy gratulacyjne.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w nocy z 4/5 lipca 2016 w Oświęcimiu około godziny 23.30, kiedy mieszkaniec Poręby Wielkiej,  jadąc swoim samochodem wraz z dwoma znajomymi z Oświęcimia, na ulicy Wyspiańskiego zauważyli wyjeżdżający slalomem z parkingu samochód marki Renault. Widząc tę niebezpieczną jazdę, od razu domyślili się, że kierowca jest nietrzeźwy. Mieszkaniec Poręby Wielkiej natychmiast zatrzymał swój samochód, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu. Natomiast kierowca renault, widząc próbę zatrzymania,  porzucił pożyczony od znajomego samochód i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez interweniujących, a następnie oddany w ręce policjantów. Badanie stanu trzeźwości 38  - letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że na parkingu, z którego usiłował wyjechać, uszkodził dwa inne samochody. 

Wzorowe zachowanie mieszkańców powiatu oświęcimskiego jest jednym z przykładów pokazujących, że  społeczeństwo stanowczo reaguje na rażące łamanie prawa.

dodaj