Zator. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę dostawczaka. Wpadł dzięki prawidłowej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego

Zator. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę dostawczaka. Wpadł dzięki prawidłowej reakcji innego  uczestnika ruchu drogowego

W ubiegłą środę, dzięki wzorowej reakcji jednego z kierowców oraz błyskawicznej interwencji policjantów  Komisariatu Policji w Zatorze, z ruchu drogowego został wyeliminowany nietrzeźwy kierujący.  29 – letni mieszkaniec powiatu suskiego, wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2 promile. W takim stanie jechał do pracy w jednej z chrzanowskich firm.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 6.00 w Zatorze. Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z  kierujących o dziwnych manewrach, które na trasie z Zatora do Chrzanowa, wyczynia kierowca dostawczego samochodu marki VW. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie na ulicy Chrzanowskiej zauważyli opisywanego VW LT. W związku z tym, dali kierowcy sygnał d zatrzymania się.  W trakcie czynności okazało się, że kierujący dostawczakiem 29 – letni mieszkaniec powiatu suskiego, ma w organizmie 2,35 promile alkoholu,  i w takim stanie jechał do pracy w jednej z chrzanowskich firm.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo na drodze, zareagował i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.