Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 27 stycznia 2015 roku, w związku z obchodami 70. Rocznicy Wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz – Birkenau

Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 27 stycznia 2015 roku,   w związku z obchodami  70. Rocznicy Wyzwolenia  byłego niemieckiego nazistowskiego obozu  Auschwitz – Birkenau

W dniu 27 stycznia 2015 roku na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau odbywać się będą uroczystości związane z obchodami 70. Rocznicy Wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu  Auschwitz - Birkenau.

W związku z tym na wniosek organizatora uroczystości całkowicie zamknięte dla ruchu na terenie Brzezinki pozostaną ulice Ofiar Faszyzmu od Kombatantów do Leśnej, Czernichowska oraz Męczeństwa narodów.  

Natomiast na terenie Oświęcimia oraz miejscowości Bobrek  i Babice w godzinach od 09.00  do 20.00 będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, w szczególności w godzinach od około 12.00 do około 15.30 oraz od około 17.00 do około 19.00 na trasie Oświęcim – Chełmek /DW 933/, na trasie Oświęcim – Bieruń /DK – 44/.

W związku z powyższym, w tym dniu kierowcom proponujemy wybranie tras alternatywnych z pominięciem Oświęcimia, Babic i Bobrka. Natomiast kierowców, którzy będą musieli przejechać  przez Oświęcim prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu.