Powiat oświęcimski. Działania w ramach akcji prewencyjnej "Majowy weekend 2018" - policjanci wyeliminowali z dróg rowerzystów stwarzających zagrożenie

Powiat oświecimski. Działania w ramach akcji prewencyjnej "Majowy weekend 2018"

W nocy z 28/29 kwietnia 2018 o godzinie 22.40 w Kętach na ulicy Sobieskiego patrol mieszany policjant i strażnik miejski zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że  mieszkaniec Andrychowa wsiadł na rower mając w organizmie 2,07 promila alkoholu.  Tej samej nocy o godzinie  00.20  policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas patrolu na terenie Osiedla Chemików na ulicy Śniadeckiego zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. W trakcie kontroli okazało się, że 37 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł na rower mając w organizmie 2,45  promila alkoholu. W dniu 29 kwietnia 2018 godz. 08.30 w Chełmku na ulicy Piastowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze  42 – letniego mieszkańca Chełmka. Podczas czynność okazało się, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci apelują do użytkowników dróg o zachowanie trzeźwości, jedenocześnie zapewniają, że będą podejmować wszelkie działania, w celu eliminowania osób zagrażających bezpieczeństwu na drodze.