Polanka Wielka. Pirat drogowy – recydywista, stracił prawo jazdy za prędkość i zyskał 24 punkt w CEPIK

Polanka Wielka. Pirat drogowy – recydywista,  stracił prawo jazdy za prędkość i zyskał 24 punkt w CEPIK

W dniu 31 października 2019 w Polance Wielkiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji,  zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54/km/h.  Przez lekceważenie bezpieczeństwa na drodze jego konto bankowe zubożało o kilkaset złotych, ale za to limit 24 punktów osiągnęło konto wCentralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 08.00  zmierzyli prędkość  z jaką jechał kierowca samochodu marki Opel Vectra.  Miernik prędkości wskazał 104 km/h przy obowiązującej 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział  49 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

W związku z przekroczeniem prędkości o 56 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące. To już kolejne przekroczenie prędkości, którego dopuścił się kierujący w ciągu roku osiągając limit 24 punktów karnych. 

Przypominamy, że każdy kierowca za pośrednictwem Internetu, posiadający Profil Zaufany(eGO), może sprawdzić ile punktów karnych zebrał za wykroczenia drogowe. Szczegóły   na stronie CEPIK: http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/kierowcy-w-calym-kraju-moga-bez-wychodzenia-z-domu-sprawdzic-ile-punktow-karnych-zebrali-za-wykroczenia-drogowe-e-usluga-bedzie-dostepna-za-darmo-na-p