Oświęcim. Wzorowi obywatele ujęli podwójnego drogowego przestępcę

Oświęcim. Wzorowi obywatele  ujęli podwójnego drogowego przestępcę

Dwaj mieszkańcy gminy Oświęcim podjęli skuteczną obywatelską interwencję, wobec nietrzeźwego kierowcy, którego przekazali  policjantom. Jak się okazało ujęty przez nich 19 - latek  wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,20 promila alkoholu oraz pomimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami.  Drogowy przestępca wpadł, ponieważ wyjeżdżając z parkingu wjechał w zarośla.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (25/26.07.2020) w Oświęcimiu na Osiedlu Błonie.  24 – letni mieszkaniec Chełmka oraz jego 29 – letni szwagier,  idąc chodnikiem  wzdłuż ulicy Nideckiego tuż  obok terenu na którym znajdują się prywatne garaże,  zauważyli  jak samochód marki Daewoo Tico wjeżdża w krzaki. Takie zachowanie kierującego nasunęło podejrzenie, że jest on pod wpływem alkoholu więc mężczyźni podbiegli do pojazdu, a kiedy wyczuli od kierowcy woń alkoholu uniemożliwili mu dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków, po czym powiadomili Policję.

Policjanci przejęli nietrzeźwego  z rąk wzorowych obywateli. Badanie stanu trzeźwości wykazało że 19 - letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,20 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że dopuścił się drugiego przestępstwa ponieważ posiadał orzeczony sądownie zakaz kierowania pojazdami do 2024 roku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  19 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Z kolei na duże wyróżnienie i podziękowania zasługują dwaj mieszkańcy Babic Pan Dawid  oraz Pan Wojciech, którzy nie dopuścili,  aby nietrzeźwy kierowca wyjechał na drogę stanowiąc poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.