Oświęcim. Kierowca posiadał amfetaminę i kierował pod jej wpływem

Oświęcim. Kierowca posiadał amfetaminę  i kierował pod jej  wpływem

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 26 – latka podejrzanego o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna  odpowie również za posiadanie amfetaminy.

W piątek (16.08.2019) tuż po godzinie 21.00 w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, który nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej.

Podczas rozmowy z kierowcą na temat okoliczności utraty tablicy policjanci zauważyli, że 26 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował samochodem,  sprawia wrażenie osoby będącej pod wpływem narkotyków. Podejrzenie mundurowych się potwierdziło. Badanie testerem narkotykowym  potwierdziło obecność środków odurzających w ślinie mężczyzny.  Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu okazało się, że kierujący odpowie jeszcze za jedno przestępstwo ponieważ  mundurowi w jednym ze schowków znaleźli woreczek z amfetaminą. 

W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Została mu pobrana krew do badań krew, a następnie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do  trzech lat pozbawienia wolności.