Oświęcim. Jechał ulicą Chemików 101 km/h - stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Oświęcim. Jechał ulicą Chemików 101 km/h - stracił prawo jazdy na trzy miesiące

W dniu  30 listopada  2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Chemików w Oświęcimiu, podczas kontroli drogowej zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50 km/h.

Tuż po godzinie 9.00 do kontroli drogowej został zatrzymany  kierowca samochodu marki Mercedes , który jechał z prędkością 101km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 61 – letni mieszkaniec Gminy Chełmek. Za przekroczenie prędkości o powyżej 50km/h policjanci zatrzymali jego  prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.  Materiały w sprawie wykroczenia, którego dopuścił się mężczyzna zostaną przekazane do Zespołu ds. Wykroczeń oświęcimskiej komendy Policji, a następnie do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości, a także dostosowanie jej do warunków drogowych.