Oświęcim, Chełmek. Przestępcza para trafiła do aresztu.

Oświęcim, Chełmek. Przestępcza para trafiła do aresztu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu rozliczają z przestępczej działalności  27 - letnią kobietę pochodzącą z Chrzanowa oraz  jej partnera, 38 – letniego mieszkańca powiatu białogardzkiego. Para, która już przebywa w areszcie,  podejrzana jest o dokonanie rozboju oraz kradzieże z włamaniami.  

W trakcie prowadzonych czynności, policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili, że na terenie Chełmka przebywa para, która dokonuje przestępstw kryminalnych. Aby zweryfikować te ustalenia, razem z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku,  udali się do mieszkania w którym para miała przebywać. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli mosiężny wazon pochodzący z włamania do jednej z działek, natomiast podczas przeszukania torebki należącej do kobiety, znaleźli cztery śrubokręty, stanowiące dość nietypowe wyposażenie tego damskiego atrybutu. W związku z powyższym podejrzani zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Weryfikując zebrane dowody policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia.  W czerwcu br. para dokonała dwóch włamań do altanek na terenie ogródków działkowych w Chełmku, a ich łupem padły elektronarzędzia oraz różnego rodzaju przedmioty metalowe. Mienie za wyjątkiem mosiężnego wazonu, sprawcy sprzedali, a pieniądze przeznaczyli na codzienne wydatki.  Dodatkowo okazało się, że również w czerwcu para dokonała rozboju na mieszkańcu Chełmka, któremu skradli pieniądze oraz telefon.  

Na podstawie zebranych dowodów, aby przerwać przestępczy proceder, śledczy wystąpili z wnioskiem o areszt do którego przychylił się sąd. Podejrzani wprost z policyjnej celi trafili  na trzy miesiące do aresztu.

Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci podejrzewają, że zatrzymani mają związek jeszcze z innymi podobnymi czynami. 

Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.