Oświęcim. Amator narkotyków odpowie za posiadanie i jazdę pod ich wpływem

Oświęcim. Amator narkotyków odpowie za posiadanie i jazdę pod ich wpływem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę po narkotykach. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Mundurowi ujawnili przy nim woreczek z marihuaną.

Do zdarzenia doszło w piątek 25 stycznia 2019, gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż po godzinie 15.00 na ulicy Dąbrowskiego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki VW Golf. Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Ponadto u siedzącego za kierownicą 24 – letniego mieszkańca  Śląska policjanci zauważyli nienaturalnie powiększone źrenice. Powyższe fakty nasunęły podejrzenie, iż mężczyzna kierował będąc pod wpływem środka odurzającego.  Kolejny dowód policjanci zauważyli w pojeździe. Pomiędzy siedzeniem kierowcy i pasażera znajdowały się  trzy szklane lufki. Dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili woreczek z zawartością suszu roślinnego. W trakcie czynności 24 – latek przyznał, że kilka godzin przed zatrzymaniem palił marihuanę.  Podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Do badań została mu pobrana krew, natomiast zabezpieczony susz został zbadany przy użyciu testera narkotykowego, który wykazał, że jest to marihuana.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.