Osiek. Policjanci zlikwidowali wartą ponad 40 tys. zł, plantację konopi indyjskich

Osiek. Policjanci zlikwidowali wartą ponad 40 tys. zł, plantację konopi indyjskich

Początkiem  września 2018 policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zlikwidowali dużą, polną uprawę konopi indyjskich.  Właściciel kilkudziesięciu roślin, będących w różnych stadiach rozwoju, z nielegalnej uprawy mógł uzyskać blisko 1500 porcji narkotyku o szacowanej wartości 40 tysięcy złotych.

Prowadząc czynności mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej,  na terenie Osieka policjanci natrafili na poletko konopi indyjskich. Ponad 60 roślin rosło na jednym z nieużytków daleko od jakichkolwiek zabudowań.  Wszystkie rośliny zostały wycięte i zabezpieczone. Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia osoby, która zajmowała się nielegalną uprawą.   

Funkcjonariusze oszacowali, że z takiej liczby krzewów plantator mógł zebrać marihuanę, która mogłaby posłużyć do sporządzenia blisko 1,5 tysiąca działek dealerskich o szacowanej wartości 40 tys. zł. Jednakże likwidacja plantacji uniemożliwiła wprowadzenie do obrotu dużej ilości środka odurzającego.

Za uprawę konopi indyjskich grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.