Osiek. Kochasz własne dziecko? Zwolnij! Policjanci grupy Speed zatrzymali prawo jazdy dwójce piratów drogowych.

Osiek. Kochasz własne dziecko? Zwolnij!  Policjanci grupy Speed zatrzymali prawo jazdy dwójce piratów drogowych.

1 czerwca 2020 policjanci z oświęcimskiej grupy Speed  pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo dwojgu kierującym,  którzy spiesząc się do domów, znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Wczoraj po południu policjanci eliminowali piratów drogowych na terenie gminy Osiek. Tuż przed godziną 19.00 na ulicy Głównej zmierzyli prędkość  z jaką jechała kierująca samochodem marki Audi. Miernik prędkości wskazał 119 km/h, przy obowiązującej prędkości do 40 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że za niebezpieczną jazdę odpowiada 25  – letnia mieszkanka gminy Kęty. 
Niespełna godzinę później na tej samej ulicy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej  46 – letniego mieszkańca Osieka, który motocyklem marki Honda jechał z prędkością  122 km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h.
W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Zawsze jednak jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny. Warto o tym pamiętać zwłaszcza  w Dniu Dziecka,  kiedy na bezpieczny powrót rodzica do domu dziecko czeka szczególnie. W takich sytuacjach nasuwa się  jedno hasło: Kochasz własne dziecko? Zwolnij!