Kraków. Aspirant Anna Bibrzycka zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów „Oskarżycieli Publicznych”

Kraków. Aspirant Anna Bibrzycka  zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów „Oskarżycieli Publicznych”

Policjantka z Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji w Kętach, aspirant Anna Bibrzycka, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu w wojewódzkich eliminacjach do II. Ogólnopolskiego Konkursu dla „Policjantów Oskarżycieli Publicznych”, zajęła pierwsze miejsce. To kolejny sukces kęckiej policjantki, gdyż w ubiegłym roku zajęła miejsce trzecie.

W czwartek, 3 października 2019  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów „Oskarżycieli Publicznych”. W rywalizacji wzięło udział 20 funkcjonariuszy z 20 małopolskich komend miejskich i powiatowych Policji. Testy wiedzy obejmowały dwa zakresy – znajomość przepisów (w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Ustawa Prawo o ruchu drogowym) oraz rozwiązywanie kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że asp. Anna Bibrzycka wykazała się najlepszą  wiedzą z zakresu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w zakresie postępowania przed sądem jako oskarżyciel publiczny w efekcie czego zwyciężyła. Drugie miejsce w konkursie zajął  podkom. Krzysztof Zapała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, natomiast trzecie miejsce zajął podkom. Szczepan Szczypuła  z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Po powrocie asp. Annie Bibrzyckiej uzyskania najlepszego rezultatu w wojewódzkim konkursie, pogratulowali insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, mł. insp. Urszula Martyniuk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz asp. szt. Maciej Molenda Komendant Komisariatu Policji w Kętach.

Asp. Anna Bibrzycka będzie reprezentowała garnizon małopolski w finale II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 17-19  listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Gratulujemy i życzymy sukcesu  w konkursie ogólnopolskim.