Grojec. Kierująca zauważyła nietrzeźwy rajd traktorzysty, a policjanci wyeliminowali go z ruchu drogowego

Grojec. Kierująca zauważyła nietrzeźwy rajd traktorzysty,  a policjanci wyeliminowali go z ruchu drogowego

W dniu 7 listopada 2017 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował ciągnikiem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rajd nietrzeźwego traktorzysty został przerwany dzięki czujnej kierującej, która natychmiast powiadomiła Policję.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 20.00, kiedy policjanci z oświęcimskiej komendy otrzymali zgłoszenie od kobiety, która jadąc drogą wojewódzką nr DW 948, na trasie Kęty – Oświęcim,  zauważyła jadący slalomem ciągnik rolniczy. Od razu domyśliła się, że kierowca może być nietrzeźwy, więc powiadomiła Policję. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci, którzy w Grojcu na ulicy Beskidzkiej zatrzymali traktorzystę.  Jak się  okazało, kierowcą ciągnika marki Ursus wraz z przyczepą wyładowaną kukurydzą,   był 46 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,18 promila alkoholu.  

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się kierującej, która dbając o bezpieczeństwo na drodze,  zareagowała i powiadomiła policjantów, poprzez co,  pomogła wyeliminować nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.