Gmina Zator. Policjanci zatrzymali dealera i przechwycili jego towar

Gmina Zator. Policjanci zatrzymali dealera i przechwycili jego towar

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W samochodzie oraz mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę,  marihuanę oraz  tabletki ecstasy, które wkrótce miały trafić do obrotu.

Do zatrzymania podejrzanego o przestępstwa narkotykowe doszło 6 listopada 2018 tuż po godzinie 19.00. Policjanci realizując czynności służbowe na terenie jednej z podzatorskich miejscowości, zauważyli  samochód marki Fiat, zaparkowany obok jednej z przydrożnych kapliczek. W pojeździe siedziało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze podeszli do samochodu,  aby sprawdzić powód postoju. W chwili kiedy kierowca uchylił  okno policjanci dostrzegli, że pasażer dyskretnie włożył woreczek foliowy z białym proszkiem do schowka znajdującego się w drzwiach samochodu.

W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, policjanci zachowując względy bezpieczeństwa,  dokonali szczegółowego przeszukania, podczas którego zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością białej substancji. Woreczek w którym było kilka porcji amfetaminy okazał się własnością 20 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili  kolejne środki odurzające  w postaci: marihuany, amfetaminy oraz kilku tabletek ecstasy, a także wagę elektroniczną i młynki do mielenia suszu.

 Zabezpieczona ilość środków odurzających oraz przyborów do ich porcjowania, może świadczyć, iż zatrzymany trudnił się również udzielaniem narkotyków innym osobom. W trakcie dalszego postępowania ustalenia te zostaną dokładnie zweryfikowane.

Za posiadanie i udzielanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.